İstanbul Lashing

İstanbul Lashing

İstanbul Lashing , karayolu veya denizyolu taşımacılığında yüklerin sabitlenmesi için uygulanan bir yöntemdir.

Daha çok gemilerde tercih edilir fakat bazen kamyonet ve tır gibi araçlarda da bu hizmetten yararlanılır.

Ürünler gemilerin ambarlarına yüklenmek suretiyle veya konteynerlar içerisinde taşınır. Ambarlara sığmayan oldukça büyük sevkiyat ürünleri ise güverte üzerine yük sabitleme uygulamasıyla taşınır. Buna ‘istanbul lashing’ denir.

Böylelikle malzemeler, taşınacağı vasıtaya sabitlenir ve seyahat sırasında zarar görmesi engellenir. Uzun yol boyunca karşılaşılabilecek sarsıntılar, kar, yağmur ve rüzgar gibi olumsuz durumlar ürünlerin hasar görmesine yol açabilir. İşte lashing operasyonu bu durumun önüne geçer.

Öte yandan malların deniz suyu dolayısıyla veya farklı çevresel faktörlere bağlı oalrak hasar görmesi de böylece engellenir. Bunun için istanbul lashing hizmetine ek olarak paketleme ve branda gibi hizmetlerden de yararlanılır.

Lashing operasyonlarında profesyonel, uzman, tecrübeli ekibiyle faaliyet gösteren firmamız bu alandaki beklentileri en iyi şekilde karşılar. Sevk edilmesi gereken ürünlerin cinsi doğrultusunda uluslararası standartlarla onaylanmış ürün belgelerine sahip ekipmanlardan faydalanılır. Böylece yük güvenliği üst düzeye çıkarılır.

Kaliteli ve çevre dostu malzemelerle, dayanıklı ekipmanlarla memnuniyet sağlayan firmamız taleplerinizi kusursuz bir biçimde yanıtlamaya hazırdır.

lashing

İstanbul Lashing Hizmeti Nedir?

Sevkiyat ürünlerine yönelik olarak gerçekleştirilen, güverte üzerine yük sabitleme uygulamasına istanbul lashing denir. Geniş bir yelpazeye sahip olan lashing hizmetleri, taşıma sürecinde kargoların zarar görmesini önler.

Firmalar bu hizmeti satın alarak kargolarının güven içerisinde ulaştırılmasını sağlar. Bu ise firmalar arası ilişkileri ve ticareti güçlendirir. 2000’li yıllardan bu yana ülkemizde popüleritesi giderek artan istanbul lashing hizmetleri, Avrupa Krizi’yle birlikte önem kazanmıştır.

İstanbul Lashing Hizmetlerinin Amacı Nedir?

Bu hizmetlerde temel hedef ulaşımda yeterli güvenliği sağlayabilmektir. Sarsıntılara, yol kazalarına ve benzeri aksiliklere karşı ürünleri korumaya almak için lashing hizmetine başvurulur.

Bu sayede ürünlerin herhangi bir zarar görmesinin önüne geçilir. Son derece özen isteyen bu iş lashing sertifikasına sahip firmalar tarafından gerçekleştirilebilir

lashing

İstanbul Lashing Hizmeti Çeşitleri Nelerdir?

Uçak, deniz araçları ve kara araçları için lashing hizmetleri mevcuttur. Hizmetin veriliş yoluna ve şekline göre farklı lashing hizmet türlerinden söz etmek mümkündür.

Bu kapsamda yalnızca sabitleme değil ayrıca koruma işlemleri de yapılır. Taşınacak malların güneşten, soğuk havaş artlarından ve benzeri etmenlerden zarar görmesi böylece engellenir.

Temel istanbul lashing hizmetleri şu şekilde sıralanabilir:

  1. Tahliye un Lashing,
  2. Araç üstü Lashing,
  3. Konteyner Lashing,
  4. Proje Kargo Lashing,
  5. Gemi proje lashing,
  6. Ahşap sandıklama,
  7. Yük sabitleme,
  8. Brandalama ile lashing,
  9. Alüminyum folyo paketlemeyle lashing.

Lashing hizmeti çeşitleri; taşınacak kargonun şekline, boyutuna, içeriğine, hangi yol ile taşınacağına göre farklılık arz eder.

Örnek verecek olursak; hava şartlarından olumsuz etkilenme riski olan kargolar için brandalama hizmetine başvurulur. Bu kargoların dışı branda ile kaplanarak hava koşulları nedeniyle hasara uğramasına mânî olunur.

Yük sabitleme hizmetleri de ürünleri zorlu yol koşullarından ve değişken hava şartlarından muhafaza eder. İster deniz, ister kara, ister uçak yoluyla olsun kargoların güvenliği için yük sabitleme hizmetlerinden mutlaka yararlanılır.

Bu hizmet sayesinde taşınacak kargolar; yüzeylere, zemine ve birbirine sabitlenir.

Düşünün ki deniz yoluyla taşınması gereken mallarınız var. Bunlar sabitlenmediği takdirde gemi sallandıkça birbirinin üzerine devrilmesi, yere düşmesi, çizilip kırılması kaçınılmaz bir sonuçtur. İşte lashing hizmetiyle tüm bunların önüne geçilir. Yüklerin seyahat boyu yer değiştirmesi, birbirine zarar vermesi önlenir.

Lashing hizmeti ürün güvenliğiniz için çok önemlidir. Tek yanlış bir bağlama da ürününüzün güvenliği riske girebilir. Ürününüzün maddi yükümlülüğü ne olursa olsun lashing hizmeti aynı kalitede olmalıdır. Bu konuda yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizin yanınızda olmakla beraber , sektörün öncü firmalarından olarak hep yanınızdayız.

Gemilere ambariçi veya ambarüstü yüklenen yüklerin hasarsız şekilde gideceği yere ulaşması için gereken kaynak ve sabitleme işçiliği ile yükün güvenliğini sağlayabiliyoruz.

Konteyner Lashing , Taşıma konusunda denizyolunu tercih eden ihracatçılarımız için bazı istenmeyen olaylar baş gösterebilir.

Deniz Aşırı Paketleme Hizmeti’nde , İhracat yüklerinde denizaşırı seferlerde taşıma sürelerinin bir hayli uzadığını biliyoruz.

Sandıklama Hizmeti , Aluminyum bariyer ve sandıklama hizmeti de diğer denizaşırı paketleme kalemidir.

Taşıma ve depolamada yüklerin kötü hava şartlarına maruz kalmaması için yüke özel.

Dr. Shrink vakum kendi özelliği olan ısıyı görünce büzüşen ve yükün şeklini alan bir malzemedir.

Brandalama Hizmeti , Taşıma ve depolamada yüklerin kötü hava şartlarına maruz kalmaması için yüke özel ölçü ve istenilen kalitede branda ve diğer koruma araçlarıyla ürünlerinizi koruyoruz. Brandalama Talep edilen tüm kalitede ürün ve hizmet sağlayarak yerinde siparişe özel cevaplar verebilmekteyiz.

Pilsa, Polyester ve Alev yürümez branda çeşitlerinde istenilen gramaj ve kalınlıkta brandalama yaparak ürünlerinizin korumasını sağlıyoruz.

Brandalama Yükün cinsine ve gideceği ülkeye göre branda seçimi çok önemlidir. Sevkiyat süresi, yol şartları brandayı yırtabilir veya zedeleyebilir. Bundan dolayı yükünüz zarar görebilir.

Open top brandaları taşmalı opentop yüklemelerinde orjinali dışında taşmalı branda dikilmesi gereklidir. 30 cm taşmalı open top brandası, 60 cm open top brandası, 1m open top brandası genelde istenilen taşma ölçülerindedir.

Genel olarak flatrack ile taşınan yükler açık olarak taşınır. Bundan dolayı açıkta seyreden yükler yağmur ve diğer kötü hava şartlarına maruz kalacaktır. Açık yük için pilsa branda, 230 gr branda, polyester branda, pvc brandalardan talep edilene göre seçilir yükün ölçüsüne göre dikilir.

Shrink Wrap Paketleme , Alumünyum Bariyer Vakumlama, VCİ Naylon, Anti-Korozyon Yağlama, Slikajel uygulamaları gibi çeşitli hizmetlerle ISPM 15 ve Alman HPE ve SEI standartlarında paketlemeler yapmaktayız. Dünya bitki sağlığı koruma kapsamında ısıl işlemli olarak yüke özel sandık ve paletler üretebiliyoruz.

Siz müşterilerimizin taşıma konusunda hiçbir problem yaşamaması için istenilen sevkiyat yoluna göre planlama ve projelendirme yaparak hataya yer vermeden ihracat yapmasını sağlamaktayız.

Denizaşırı paketleme hizmeti uzun sevkiyatlarda deniazyolu konteyner ile gidecekler yüklerin hava değişimlerinden etkilenip zarar görmesini engeller. Seaworthy Package service istenilen talebe göre gerçeklertirilir.

Dr. Shrink vakum kendi özelliği olan ısıyı görünce büzüşen ve yükün şeklini alan bir malzemedir. Yükün hava şartlarından zarar görmesini engeller. Dr. Shrink deniz aşırı paketleme yaparken kullanılan shrink mikronu çok önemlidir.

Sandıklama Hizmeti , Aluminyum bariyer ve sandıklama hizmeti de diğer denizaşırı paketleme kalemidir.

Yapılan sandıklar arasında, kapalı ahşap sandık, kafes sandık, bundle mermer sandık, kontraplak sandık, Euro palet, ızgara palet sandıklama çeşitlerindendir.

Sandıklama Hizmeti , Paketlemesi yapılmış olan kargonun ağırlığı, cinsi, pozisyonu ve durumuna bağlı kalarak gereken

mukavemet hesaplamalarıyla araca, konteyner ve/veya gemi içerisine uygun ekipmanlarla ve

Sandıklama Hizmeti , Uluslararası Kargo Taşımacılık Birimi (IMO/ILO/UNECE Code of Practice for Packing of Cargo Transport

Units) (CTU Code) kurallarına uygun sabitleme ve bağlama tekniklerine bağlı kalınarak

(lashing & securing) yapılır. Ambalaj, paketlemede ve sabitlemede çalışacak ekibimiz alanında yetkin olup profesyonel hizmet

Gemi Proje Lashing için Gemilere ambariçi veya ambarüstü yüklenen yüklerin hasarsız şekilde gideceği yere ulaşması için gereken kaynak ve sabitleme işçiliği ile yükün güvenliğini sağlayabiliyoruz.

Türkiye’nin hemen hemen tüm liman ve tersanelerinde yükleme refakatiyle uygun yükleme planlaması ile yükün tonaj, şekil, cinsi ve pozisyonuna göre gereken standartlarda hizmet verebilmekteyiz.

Personellerimizin eğitimi, yetkinliği ve tecrübesiyle denizyolu taşımacılığına katkıda bulunarak kaliteyi en üst seviyelere taşımayı amaçlamaktayız. Gemi yüklemelerinde lashing hizmeti boru lashing, Türkmenistan yüklemeleri, konstrüksiyon yüklemeleri, rulo sac yükleme ve lashing hizmeti ve kereste dunnage ile yapılabilmektedir.

HİZMETLERİMİZ

Konteyner Lashing

Deniz Aşırı Paketleme

Brandalama

Shrink Wrap

Neden Biz ?

Tüm Lashing Hizmetlerini Kurumsal FİRMA İLE HALLEDİNCAPITAL LASHING

Yük güvenliği için lashing hizmeti verecek firma ve bunun akabinde kullanacağı malzemeler üst kalite olmak zorundadır. Bizi arayın ve aklınızda ki tüm soruları cevaplayalım.

SÜREKLİ TERCİHİNİZ

lashing

GÜVENİLİR İŞ

PROFESYONEL EKİP

lashing

ZAMANINDA TESLİM

logobeyaz

Tabi ki ihracat yaparken gerekli lojistik tedarik zincirinden faydalanmak gerekir. Denizyolu ile yapılan yük transferlerinde yük güvenliği oldukça büyük önem taşımaktadır. Bir ürünü emek ve para harcayarak üst düzeyde üretebilirsiniz. Fakat taşıma sırasında ürününüzün başına herhangi kötü bir olayın gelmesi hem maddi hem de manevi hasarlara yol açabilir. Bu konuda Capital Lashing olarak sizlere profesyonel ekiplerimizle sorunsuz , sürekli destek anlayışı ile destek sunuyoruz.

SOSYAL MEDYA

BİZİ ARAMAK İSTERMİSİNİZ ?

TELEFON

(0216) 312 06 12

E-POSTA ADRESİMİZ

E-POSTA

info@capitallashing.com

BİZİ ZİYARET EDİN

LOKASYON

Yenidoğan, Yunus Emre Mah. Veysel Karani Cad, Muhterem Sk. No: 6 A, 34791 Sancaktepe/İstanbul

Copyright © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.