Lashing Hizmetleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Home / Genel / Lashing Hizmetleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lashing Hizmetleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lashing Hizmeti

Lashing hizmetleri hakkında;

Bağlama ve sabitleme anlamı taşımaktadır.İngilizce bir kelime olan Lashing,” lash ” kökünden türemiştir. Sözcük anlamı ise sabitleme ve bağlama olarak ifade edilmektedir.

İlk defa olarak gemi, konteyner ve treylerlara yüklenmiş malzemelerin bağlanması ile alakalı olarak kullanılmıştır. Bizim ülkede ise 2008 yılı Avrupa krizinden itibaren ihracatçıların okyanus ötesi ülkeleri keşfetmesi üzerine o pazarlara girerek ürün satması yolu ile konteyner taşımacılığı gelişmiştir.

Bu sistem serüveninde başlangıç yapan lashing, o yıllardan sonra hızlı bir şekilde gelişme göstermiştir .  Hala da tüm ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılmaya devam edilmektedir. Bu sebeple lashingin en sık ve yaygın bir şekilde kullanıldığı bölüm konteyner lashing olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Lashing Ne İşe Yarar ?

Kısaca; gemi, treyler ve konteyner üzerine yüklenmiş kargoların  ilerleme esnasında meydana gelebilecek sorunlara karşı korunması için önlem alınması işlemi olarak tarif edilebilir.

HAKKIMIZDA

Capital Lashing & Port Services 2013 yılından beri sektöründe kendini ispatlamış ve yıllarca bu sektörde var olmanın kazandırdığı tecrübe, birikim ve işe dair etkinlik, verimliliği ile bilinen Kuzey Denizcilik ve Cargo Lashing Firmalarını da bünyesine katarak merkezi Ankara olmak üzere yeniden yapılandırılmıştır.

Böylece uzman ofis çalışanları ve saha operasyon sorumluları ile daha güçlü bir kadroya sahip olan firmamız Denizcilik ve Liman hizmetleri, Demiryolu ve Havayolu alanlarında ki çalışmalarına profesyonal ekibiyle başarılarını arttırarak ve yükselerek tüm hızıyla devam etmektedir.

Merkezi Ankara olmakla beraber İstanbul şubesiyle de faaliyet alanlarına bir adım daha yakın olarak sunduğu hizmetleri en üst başarı ve güven anlayışıyla yerine getirmektedir.Ankara’da ilk ve tek Lashing ve Liman Hizmetleri firması özelliği taşıyan Capital L.P.S geniş hizmet ağıyla hem ekonomik hem de yüksek kalitede hizmet verme imkanı sağlamaktadır.

İlgili her alanda firma olarak aldığımız eğitim birçok fabrikada üretimden kalite kontrole kadar, sevkiyat hazırlığı kargo hassasiyetine uygun koruma ve ambalajlama, nakil durumu, tonajına uygun araç seçimi, yükleme ekipmanları, kargo durumuna uygun materyallerle sabitlenmesi,nakil yapılacağı liman veya fabrikalara kadar olan nakil takibi, limanlardan sahaya indirme operasyonlarına iştirak ve gözetim ve yine aynı zamanda sahadan gemi yüklemelerine kadar olan durumlarda yeterli ekipman ve tecrübeye sahip bir firma özelliği taşıyan CAPITAL L.P.S dünya standartlarına uygun bir şekilde siz değerli müşterilerine sorunsuz, disiplinli, kaliteli, ekonomik ve samimi iş anlayışıyla hizmet vermek için 7/24 Türkiye’nin her bölgesine ve daima inovasyona açık bir şekilde siz değerli müşterilerin hizmetinde olacaktır.

Tel: 0312 245 0612

Mail: info@capitallashing.com

Detaylı bilgi için arayınız…

Recommended Posts
Call Now Button
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by