Lashing Malzemeleri

Home / Genel / Lashing Malzemeleri

Lashing Malzemeleri

Lashing Malzemeleri

Lashing malzemeleri istiyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Ancak burada Lashing malzemelerinden bahsetmeden önce Lashing’in amacından bahsetmemiz daha doğru olacaktır.

Lashing, kelime kökeni İngilizce’dir. Kelimenin kökü “Lash”dır. Bağlama ve sabitleme anlamına gelmektedir. Tarihte ilk olarak treylerlara, konteynır ve gemilere yüklenen ürünlerin bağlanması amacıyla kullanılmaktadır. Ülkemizde ise ortalama 2008 yılında başlangıç yapmıştır. Okyanus ötesi ve deniz aşırı ülkelerine yapılan ürün satış işlemlerinin ulaştırılması amacıyla kullanılmıştır. O yıllardan sonra çalışmalarda hızlı bir şekilde kullanılan Lashing, ülkemizde de hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştır. Burada Lashing’lerin genel olarak bölüm konteyner lashing olarak kullanıldığını ifade edebiliriz.

Lashing Ne İşe Yaramaktadır? Amacı ve Yararları Nedir?

Lashing’in ne anlama geldiğini anlamak için kelimenin kökenine inmemiz gerekiyor. Kelime kökeninin anlamı bağlama ve sabitleme olan işlem, kelime anlamını karşılamaktadır. Kısaca Lashing’in ne işe yaradığını şu şekilde belirtebiliriz: Tren, konteyner ve geni gibi yükleniş kargoların taşınma aşamasında devrilme ve sarsılma gibi durumlara karşı korunmasını önleme amacıyla kullanılmaktadır.

Lashing Malzemeleri Ağır yükler taşıyan araçların yıkılmaması ya da herhangi bir hasar oluşturmaması amacıyla önemli bir görevi bulunmaktadır. Yük sabitleme işlemi yapılmadan çoğu kaptanlar ve acentalar, yük çıkışına kesinlikle izin vermemektedir. Bu tür riskli durumların ortadan kalkması için Lashing işleminin yapılması gerekmektedir.

Firmamız bu alanda müşterilerine Lashing hizmeti sunmaktadır. Lashing işleminin pek çok yararı bulunmaktadır. Ancak bu yararlardan bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

Bu sistem her şeyden önce araların ve yüklerin belirtilen yerlere sağlam bir şekilde varmasını sağlamaktadır. Lashing esnasında kullanılacak olan ürünlerin kaliteli olması da son derece önemlidir. Firmalar burada pek çok garanti verebilir. Ancak firmaların garantisinin dışında kullanılan ürünlerin de kaliteli olması gerekmektedir.

Her önüne gelenlerin yaptığı Lashing hizmeti çok kaliteli olmamaktadır. Mutlaka profesyonel firmaların yaptığı hizmetten daha fazla verim alabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Ağır tonajlı ve güverte üzerinde bulunan yüklerin kesinlikle uzmanlar tarafından sabitlenmesi gerekiyor. Doğru ve bilgili personellerin yaptığı sabitleme işlemleri sayesinde sorunsuz bir şekilde taşınma işlemi gerçekleşecektir. Lashing Ekipmanları bu noktada sizin ihtiyaç duyduğunuz bütün hizmeti sunacaktır.

Gemilerde ne taşınırsa taşınsın, malzemeler ne türde olursa olsun mutlaka yük sabitlenmesinin yapılması gerekiyor. Bu noktada da alanında uzman kişilerin çalışması gerekiyor. Görevli personeller ihtiyacınızı karşılayacak ve yüklerinizin varacağı yere sorunsuz gitmesini sağlayacaktır. Yüklerinizin hasarsız bir şekilde taşınmasını istiyorsanız, kesinlikle doğru adrestesiniz!

Lashing Malzemeleri Hakkında

Lashing malzemeleri son derece önemlidir. Kaliteli olan ürünlerin yük taşınma sırasında profesyonel bir çalışmanın olması gerekiyor. Firmamızın bu noktada kullandığı ekipmanlar şu şekildedir:

  • Stoper Kare 10 cm * 10 cm * 10 cm ölçülü
  • Demir Mapa 8 mm ve 10 mm ölçülü
  • Lashing Köşement Ekipmanları
  • Gerdirme Liftini Galvaniz
  • Lashing Tokası 40 mm ve 50 mm ölçülü
  • Çelik Halat 14 mm ve 18 mm ölçülü
  • Spanzet Kayış 40 mm ve 50 mm ölçülü
  • Üçgen Stoper Lashing Ekipmanları
  • Gerdirme Liftini 18 ve 24’lük
  • Lashing Kanca 50 mm

Belirtilen bu ürünler, taşınma hizmetlerinin daha profesyonel bir şekilde olmasını sağlamaktadır. Ekibimizde çalışan arkadaşlarımız, bu alanda gerekli olan bütün eğitimleri profesyonel bir şekilde almıştır. İş güvenliğini ön planda tutarak işlemlerinizin profesyonel bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Müşterilerimizin memnuniyetini amaçlayarak kendimizi ve müşterilerimizi büyütmekteyiz. Yük yükleme ve yük sabitleme alanında en deneyimli personellerimizle 7/24 hizmetinizde olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

İLETİŞİM

TEL:0 551 554 33 01

MAİL: İNFO@CAPİTALLASHİNG.COM

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Recommended Posts
Call Now Button
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by