Palet Yükleme Hizmeti

Home / Genel / Palet Yükleme Hizmeti

Palet Yükleme Hizmeti

Palet Yükleme Hizmetimiz nedir, Palet Yükleme Hizmeti, gibi kavramlarla ilgili kafanızdaki soru işaretlerinizi ortadan kaldırıyoruz.

PALET YÜKLEME HİZMETİMİZ

Geçen haftalarda yayınlanan bir sohbetimizin başlığı “Konteyner Taşımasında FOB” idi ve içerisinde de ürünün konteyner içerisinde sağlama alınıp alınmadığını sorgulayan bir cümle de vardı. Bu cümlede “Malların konteynere sabitlenip, sabitlenmediğini hatırlayan yok ki olmadığı da apaçık” diyerek, malların konteyner içerisinde, taşıma sırasında oluşabilecek hasarlara karşı güvence altına alınmadığını vurguluyorduk. Bir dostumuz “Hocam, konteyner zaten kendisi güvenli bir taşıma aracı değil mi sabitlemek de ne için” diye sormuş.

Eğer yükünüzü konteyner içerisine sardalye konservesi gibi tıklım tıkış yüklüyorsanız, doğal olarak yükün sabitlenerek güvenli taşınmasını sağlamak gibi bir endişemiz olmaz. Yükümüzün, konteynerin içerisini tam olarak doldurmadığı, konteyner içerisinde yükün etrafında boş alanlar kaldığı zamanlarda ve taşıma sırasında, konteynerin sarsılması sonucunda yükün yerinden oynaması olasılığı var ise “Lashing/ Sabitleme/Taşımada ürünü Güvene alma” gündeme gelmelidir. “Lashing (leşing)” İngilizce bir sözcük ve taşımacılık sektöründe de genellikle bu şekliyle kullanılıyor. Yüklerin, yüklendikleri taşıma aracında, olası sarsıntılar sırasında yerlerinden oynamamaları, ürüne hasar gelmemesi ve hatta taşıma aracının da bu yüzden tehlikeye girmemesi için yapılan yüklerin, halat, sapan, ağ, kalas, demir veya dar dokuma çektirmeler, hava yastıkları vb. kullanılarak sabitlenmesi için yapılan bir işlem. Hatta konteyner gemilerinde de konteynerlerin geminin üzerinde güvenli bir şekilde durabilmeleri için dahi demir çektirmelerle yapılan önemli bir işlem.

Yükün Güvene Alınması

Varsayalım makine yükleyeceksiniz ve makinenizin altında da elleçlemenin yapılabilmesi, forklift ile kaldırılabilmesini sağlayan sağlam bir palet var. Makineniz de tamamen streç plastik film ile sarılarak korumaya alınmış. Paleti konteynere yüklediğinizde, doğal olarak etrafında boşluklar kalacaktır. Bu da paletin, konteynerin elleçlenmesi ve/veya taşınması sırasında kaymasına fırsat verecektir. Bunların sonucunda da makinenize gelebilecek hasarları siz tahmin edebilirsiniz.

Robot destekli paletleme çözümleri maksimum esneklik, güvenilirlik ve gider tasarrufu sunmaktadır. CAPITAL’in geniş ürün paleti çeşitli ürünlere, kapasitelere, kurulum yüzeyine ve irtibatlı işlemlere yönelik taleplerinize optimum modüler uyarlama sağlar. Paletleme çözümlerimiz çeşitli karton ve plastik kutuları tekli nesne ve istif, tekli ve ön gruplaması yapılmış ambalajlar ve çeşitli boyutlardaki paletleri işlemektedir. Yazılım, özel eğitimli kullanıcıların, farklı paletleme örneklerinin oluşturulmasını da mümkün kılmamaktadır.
CAPITAL’in paletleme sistemleri otomatik ambalajlama hattının bir parçası olarak kurulabilir veya mevcut tesislere entegre edilebilir.

İLETİŞİM

TEL:0 551 554 33 01

MAİL: İNFO@CAPİTALLASHİNG.COM

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Recommended Posts
Call Now Button
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by