Proje Kargo Hizmeti Nedir, Ne İşe Yarar ?

Home / Genel / Proje Kargo Hizmeti Nedir, Ne İşe Yarar ?

Proje Kargo Hizmeti Nedir, Ne İşe Yarar ?

Proje Kargo Hizmeti Nedir ?

Proje kargo hizmeti, lojistik hizmet sunucuları, aslında üstlendikleri taşıma, dağıtım veya depolama vb. faaliyeti ne olursa olsun bir proje işi olarak görmektedirler. Her projenin, planlaması, organizasyonu, bütçesi, evreleri ve zaman kısıtları vardır. Lojistik sektörü birçok konuda sektöre hizmet verir ve kendi içerisinde de çok farklı uzmanlık alanlarına ayrılır.

Özellikle ağır, havaleli, hacimli (fazla uzun, fazla geniş veya fazla yüksek) yani gabari dışı eşyaların taşınmasında kullanılır. Bu tip eşyalar genellikle kamu/özel sektör fabrika, rafineri, madencilik, enerji, inşaat vb. altyapı yatırımlarında gerekli olan malzemeler, cihazlar veya donanımlardır. Taşımacılık operasyonlarının yanında müşteriden gelen özellikli dağıtım, depolama veya elleçleme gibi karmaşık lojistik operasyon ve görevleri de kapsamaktadır.

Her proje lojistiği tektir, yedeği yoktur. Her müşteri projesini kendine özgü olmasını ve talepleri doğrultusunda en iyi şekilde gerçekleşmesini ister. Lojistik işletmesinin taşınacak malzemenin özelliklerini, monte-demonte işlemlerini iyi anlaması ve bilmesi, müşteriyle iş birliği içinde olması ve işinde uzman olması gerekir. Takım çalışması bu işlemlerde çok önemli bir faktördür.

Risk yönetimi planı yapılması çok önemlidir. Kaynaklanabilecek hasar ve kaza tahminleri yapılır. Transfer sırasında malzemelerin zarar görmemesi gerekir. Yedeği de olmadığından sözleşmelerde ağır tazminat koşulları olabilmektedir. Sigorta konusu proje lojistiğinin diğer bir ayrılmaz parçasıdır. Sigortanın olmadığı ve zarar/hasar gibi bir durumun olması halinde lojistik işletmesi müşterisini kaybetmekle kalmaz; hizmet bedelinin çok üstünde bir maliyet ile de karşı karşıya kalabilir.

Sürücülerin baret, iş gözlüğü, iş eldiveni ve çelik burunlu ayakkabıların yanlarında bulundurmaları ve uygun eğitimleri almaları gerekir. Standart ölçüler dışındaki tüm yüklerin, bu yüklere uygun özel römorklar ve çeker araçlar ile öncü araç eşliğinde, mümkün olan standartlarda karayolu izin belgelerini alarak en güvenli ve en kısa sürede karayolu ve kombine taşıma sistemi ile varış noktasına taşınması, montaj ve diğer müşteri talepleri doğrultusunda destek hizmetlerdir.

İLETİŞİM

TEL: 0 216 312 0612

MAİL: info@capitallashing.com

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 

 

Recommended Posts
Call Now Button
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by