Securing Nedir

Home / Genel / Securing Nedir

Securing Nedir

Securing Nedir, Securing İşlemi Nasıl Yapılır gibi sorularınızın cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz.

Securing Nedir

Capital Lashing & Port Services 2013 yılından beri sektöründe kendini ispatlamış ve yıllarca bu sektörde var olmanın kazandırdığı tecrübe, birikim ve işe dair etkinlik, verimliliği ile bilinen Kuzey Denizcilik ve Cargo Lashing Firmalarını da bünyesine katarak merkezi Ankara olmak üzere yeniden yapılandırılmıştır.

Yük emniyeti alınmamış üniteler, nakliye esnasında kayabilir, konteynere veya vasıtaya zarar verebilir, düşebilir, hasar görebilir, çevreye ve insan sağlığına karşı maddi ve manevi zararlara neden olabilir. Bu nedenle yük emniyeti konusu lojistik zincirinin en önemli halkalarından birini oluşturmaktadır.  Capitallashing olarak yük emniyetinin sağlanması konusundaki tecrübelerimizi, her geçen gün gelişen teknoloji ve olanaklarla birleştirerek, riski ortadan kaldıracak seviyede müşterilerimize sunmaya çalışıyoruz.yük emniyeti

İlgili her alanda firma olarak aldığımız eğitim birçok fabrikada üretimden kalite kontrole kadar, sevkiyat hazırlığı kargo hassasiyetine uygun koruma ve ambalajlama, nakil durumu, tonajına uygun araç seçimi, yükleme ekipmanları, kargo durumuna uygun materyallerle sabitlenmesi, nakil yapılacağı liman veya fabrikalara kadar olan nakil takibi, limanlardan sahaya indirme operasyonlarına iştirak ve gözetim ve yine aynı zamanda sahadan gemi yüklemelerine kadar olan durumlarda yeterli ekipman ve tecrübeye sahip bir firma özelliği taşıyan CAPITAL L.P.S dünya standartlarına uygun bir şekilde siz değerli müşterilerine sorunsuz, disiplinli, kaliteli, ekonomik ve samimi iş anlayışıyla hizmet vermek için 7/24 Türkiye’nin her bölgesine ve daima inovasyona açık bir şekilde siz değerli müşterilerin hizmetinde olacaktır.

Yük emniyeti

( load securing ) olarak da bilinen kargo emniyeti (cargo securing ), eşyanın  nakliyesi için emniyete alınmasıdır.

Avrupa Komisyonu Ulaşım Dairesi verilerine göre, lojistikte gerçekleşen kazaların %25’i yetersiz kargo emniyetinden kaynaklanmaktadır.

Küreselleşme ve konteynerizasyon ile birlikte daha uzak yerlere, daha fazla yük transferi gerçekleşmeye başlamıştır. Artan yükleme kapasiteleri ve lojistik imkanları beraberinde taşınan eşyanın nakliyesinin daha güvenli ve çevre dostu yöntemlerle transfer edilmesi ihtiyacını doğurmuştur.

Küresel ticaretle birlikte mukavva karton kutularda taşınan küçük parçalardan, devasa makinelere kadar farklı ürünlerin nakliyesi gerçekleştirilmektedir.

Nakliyeler için kamyonlar, vagonlar, uçaklar, gemiler ve kombine olarak birden fazla araç kullanılmakta, yüklenen malzemeler kasalar, paletler, kızaklar, kombine nakliyede kullanılan özel konteynerler gibi farklı paketleme olanaklarıyla küresel olarak dolaşıma sunulabilmektedir.

Yük emniyeti

ise bu malzemelerin zaman zaman kombine edilmesi için birbirleriyle, ve ayrıca taşındıkları vasıtalara güvenli bir şekilde yüklenebilmesini amaçlar.

Yük emniyeti

alınmış bir taşıma şekli; eşyanın güvenli bir şekilde transferi için eşyanın muhteviyatına olduğu kadar, vasıtaya, çevreye ve en önemlisi de insan sağlığına karşı oluşabilecek riskleri ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

İLETİŞİM

TEL: 0 551 554 33 01

MAİL: info@capitallashing.com

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Recommended Posts
Call Now ButtonYük Güvenlik Nedir, Yük Güvenliği
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by