Spanzet Nedir ?

Home / Genel / Spanzet Nedir ?

Spanzet Nedir ?

SPANZET (RATCHET STRAP) NEDİR? NE DEMEKTİR?

Spanzet (Ratchet Strap), Yükün üstünden geçerek, yükün taşınacağı yüzeye sabitlenen ve üzerinde “gırgır” olarak bilinen gergi mekanizmasıyla gerilerek yükü sabitlemekte kullanılan polyester şeritlerin genel adıdır.

Dönemsel Sayım (Cycle Count) : Stok doğruluğunu sağlamak amacıyla, stoğun belirli dönemlerde bir düzen içerisinde sayılma ve kaydedilme işlemidir.

Avadanlık :  Bir aracı onarmak için kullanılan aletlerin (çekiç, tornavida vb.) bulunduğu takım çantasıdır.

Açılabilir Tavanlı Konteyner (Opentop) : Standart konteynere sığmayan veya konteyner kapısından forklift veya benzeri donanım ile yüklenemeyen konteynerdır.

Ürün Toplama :  Müşteri taleplerine göre, depo içerisindeki ürünlerin adreslerinden toplanması işlemidir.

Beyan Tutarı : Göndericinin beyan ettiği mal değeridir.

Sürekli Geliştirme : Performansı artırmak amacıyla faaliyetleri planlama, uygulama, kontrol etme ve önlem almaya dayalı sürekli faaliyetler çevrimidir.

Promosyon : Satışı artırmak için yapılan yenilikler veya sunulan avantajlardır.

Sabit Maliyetler :  Kısa vadede yapılan işin miktarından etkilenmeyen, sabit kalan maliyetlerdir.

Kalite Kontrol : Bir ürün ya da hizmetin, öngörülen kalite koşullarını karşılama derecesinin belirlenmesidir.

Satın alma :  İstenen kalite, zaman ve miktarda, uygun fiyatta, uygun bir teslimat ve ödeme planı ile gerekli görüldüğü takdirde ek koşullarla mal veya hizmetlerin mülkiyetinin satıcıdan alıcıya geçmesidir.

Toplama Alanı (Picking): Toplama, yerleştirme ve ikmal işlemlerinde kullanılmak üzere, her bir parça için önceden belirlenmiş yerdir.

Low-bed (Deve Boynu Treyler):Ağır iş makineleri ya da özel proje yükleri gibi uluslararası ve yurt içi karayolu taşıma yönetmeliğine göre standartların dışında, normal kamyonların veya tırların taşıyabilecekleri uzunluk, yükseklik, genişlik ve tonajdan farklı olan yüklerin taşınmasını sağlayan yarı römorktur.

İLETİŞİM

TEL: 0 551 554 33 01

MAİL: info@capitallashing.com

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 

Recommended Posts
Call Now Button
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by