Yük Kaldırma Ekipmanları Nedir ?

Home / Genel / Yük Kaldırma Ekipmanları Nedir ?

Yük Kaldırma Ekipmanları Nedir ?

Yük Kaldırma Ekipmanları

Yük Kaldırma Ekipmanları neredeyse her işletmede kaldırma ekipmanları mevcuttur. Ağılıklı olarak inşaatlarda kule vinçler, fabrikalarda forkliftler ve mobil vinçler ve neredeyse bütün işletmelerde manlift ve yük/servis asansörleri bulunur. En ciddi kazanların yüksekten düşme kaynaklı olduğu düşünülürse yük kaldırma ekipmanlarının periyodik kontrolleri kesinlikle atlanılmaması gereken bir konudur.

Yük Kaldırma Ekipmanlarında Nelere Dikkat Edilir?

Yük Kaldırma ekipmanları, izin verilen yük miktarının 1.5 katını kaldırabilir ve askıda tutabilir olmalıdır. Yapılan kaldırma ekipmanı testlerinde çelik halatlar, zincirler, kancalar, sapanlar, kasnaklar, yük frenler ve otomatik durdurucular kontrol edilir. Bütün ekipmanların uygun olması durumunda yetkin teknik personel tarafından, ekipmanların kullanılmasında herhangi bir sakınca olmayacağına dair belge düzenlenir.

Yük Kaldırma Ekipmanları Nelerdir?

Yük Kaldırma Ekipmanları neredeyse her işyerinde bulunan servis/yük asansörlerinın yanı sıra, özellikle binaların dış cephe temizliğini yapmak için kullanılan manliftler tehlike arz eden ekipmanlardır. Bunun dışında üretim tesislerinin neredeyse tamamında transpaletler, forkliftler ve mobil/sabit vinçler bulunmaktadır.

HAKKIMIZDA

Capital Lashing & Port Services 2013 yılından beri sektöründe kendini ispatlamış ve yıllarca bu sektörde var olmanın kazandırdığı tecrübe, birikim ve işe dair etkinlik, verimliliği ile bilinen Kuzey Denizcilik ve Cargo Lashing Firmalarını da bünyesine katarak merkezi Ankara olmak üzere yeniden yapılandırılmıştır.

Böylece uzman ofis çalışanları ve saha operasyon sorumluları ile daha güçlü bir kadroya sahip olan firmamız Denizcilik ve Liman hizmetleri, Demiryolu ve Havayolu alanlarında ki çalışmalarına profesyonal ekibiyle başarılarını arttırarak ve yükselerek tüm hızıyla devam etmektedir.

Merkezi Ankara olmakla beraber İstanbul şubesiyle de faaliyet alanlarına bir adım daha yakın olarak sunduğu hizmetleri en üst başarı ve güven anlayışıyla yerine getirmektedir.

Ankara’da ilk ve tek Lashing ve Liman Hizmetleri firması özelliği taşıyan Capital L.P.S geniş hizmet ağıyla hem ekonomik hem de yüksek kalitede hizmet verme imkanı sağlamaktadır.

İLETİŞİM

TEL:0 551 554 33 01

MAİL: info@capitallashing.com

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Recommended Posts
Call Now ButtonPalet Yükleme Hizmetimiz
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by