Yük Sabitleme Nedir?-Yük Sabitleme Malzemeleri Kullanım Amaçları

Home / Genel / Yük Sabitleme Nedir?-Yük Sabitleme Malzemeleri Kullanım Amaçları

Yük Sabitleme Nedir?-Yük Sabitleme Malzemeleri Kullanım Amaçları

Yük Sabitleme Nedir?

Yük sabitleme, denizciliği düzenleyen kuralların kullanıldığı dil olan İngilizce de ” lash ” kelimesinden gelmekte olup denizcilikte ise lashing olarak kullanılmaktadır. Lashing kelimesi ise 2000’li yıllardan sonra ülkemizde yük sabitleme olarak kullanılmakta olup gemi veya konteynere yüklenen bir kargonun çeşitli malzemeler ve ekipmanlar kullanılarak bağlanması suretiyle nihai varış noktasına ulaşıncaya kadar korunmasını amaç eden uygulamadır.

Daha fazla bilgi ve örnek ile açıklamak gerekirse ; konteynere yüklenen ürününüzün treyler ile karayolunda taşınması esnasında ve limanlarda konteynerin elleçlenmesi ( gemiye yüklenip, tahliye edilmesi ) esnasında uğrayacağı sarsıntılardan dolayı oluşabilecek herhangi bir devrilmeye yada çarpışmalara karşı korunması adına çeşitli malzemeler kullanılarak konteyner içerisinde sabitlenmesine ( bağlanmasına ) yük sabitleme dendiği gibi, doğal etkenlerden ( yağmur, kar, rüzgar ) etkilenmemesi için üzerinin birinci sınıf branda ile kaplanmasına da branda ile koruma hizmeti denilmektedir.

Yük Sabitleme

Sunmuş olduğumuz lashing hizmetleri ile yükünüz için sabitleme hizmeti tamamlanarak, ürününüz nihai varış limanına yahut noktasına kadar yüklendiği gibi ulaşacaktır.  Bu nedenle Yük sabitleme özel bilgi ve yetenek gerektiren bir hizmet olup, bu işlem için kullanılacak malzemeler ve materyaller yükünüzün niteliği, ölçüleri ve tonajı gözetilerek seçilmelidir.

Örneğin ; 100 tonluk bir kargo için çok düşük kapasiteli ürünlerin kullanılması bu kargoyu korumayacak olup, seyir boyunca hiçbir güvenlik tedbiri olmaksızın sevkine neden olacaktır. Ayrıca, gemi kaptanları yada konteyner acenteleri de yetersiz lashing uygulaması ile kargonuzun sevkini durdurabilir ve ürünlerinizin tekrar lashing yapılmasını da isteyebilirler.Bu nedenledir ki, sevke konu olacak ürünün lashing hizmetine tabii tutulmasından sonra muhakkak lashing sertifikası almanız ve yapılan işlemi resmi olarak da belgelemeniz gerekmektedir. Firmamız vermiş olduğu tüm lashing hizmetlerinde lashing sertifikasını sizler için tahsis edebilmektedir ve yaptığı yük sabitleme hizmetini resmi olarak belgeleyebilmektedir.

Hizmetin her alanında sizlerin yanında olan firmamız, sizlere sunacağı lashing hizmetleri için güven ile bağlıyor, güven ile taşıyoruz sloganını her daim canlı tutmakta ve sizlere en iyi hizmeti vermek için her daim kendisini ve hizmetlerini geliştirmektedir.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ile iletişim kurmaktan lütfen çekinmeyiniz.

Yük sabitleme işleminin önemi nedir?

Her kurum, ürünlerini güvenli ve hızlı bir şekilde hedef pazarına ulaştırma amacına sahiptir. Bunun için ise, en doğru araçların kullanımına yönelik bir misyonla hareket eder. Değişen zaman, şartlar ve denetime dair standartlar nedeniyle firmaların misyonlarını yenilemeleri, ürünlerini güvenli şekilde istenilen pazara ulaştırmak için gereklidir. Bu süreci firmalar adına denetleyen ve raporlayan bağımsız kurumlar, yüklerin güvenli transferini güncel doktrinlere göre yapılmasına aracılık ediyor. Böylece, ürünlerin arzu edilen pazara maksimum güven, en az riskle erişimini mümkün kılıyor.

Yük sabitleme süreçlerinin profesyonel ekip tarafından izlemesi için kurumumuzdan destek alabilirsiniz. Yetkin personel tarafından yük sabitleme işlemlerine nezaret ediliyor ve rapor yazılarak sürecin her aşamasına vakıf olunması sağlanıyor.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Tel:   0 551 554 33 01

 info@capitallashing.com

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

Recommended Posts
Call Now Button
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by